Żywiczny poranek

Żywiczny poranek, 2020

olej na płótnie 70x100cm

Dostępny

Światło przebija się przez gałęzie. Podświetla ognistą korę. Zieleń gałęzi błądzi od ogrzanej porankiem cytrynowo zielonej aż po głąbokie szmaragdy i ukryty w cieniu granat. Jasny błękit tła wydobywa zarys gałęzi. Żywe linie wiją się po rysnku kory, po zieleniach i pomarańczach, aż rozmyją się w tle. Żywe kontrasty, drobne plamy barw budują strukturę światła i gałęzi, tworząc gęstwinę, która hipnotyzuje wzrok.
Oryginał. Rok powstania: 2020. Technika: olej. Podobrazie: płótno bawełniane naciągnięte na drewnianą ramę. Rozmiar obrazu: wysokość 70cm, szerokość 100cm. Boki obrazu zamalowane w kolorystyce obrazu. Kolory obrazu mogą nieznacznie różnić się od oryginału w zależności od kalibracji monitorów.

Zapach jest lekko oszałamiający, jednocześnie świeży i ciężki. Z takim zapachem się tęskni. Taki zapach przywołuje wspomnienia. Gęstwina sprawia, że wzrok ie może uciec. Ślizga się po ogrzanym pniu, po złocistej chropowatej korze. Chowa się w cieniu szmaragdowych gałęzi, by nagle wskoczyć na lemonkową poduchę igieł skąpaną w pełnym słońcu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s